Kardiologia
Stomatologia
Neurologia
Ortopedia
Onkologia
Odmładzanie
Chirurgia
Sport
Czy wiesz ,że sesje w komorze hiperbarycznej skracają rekonwalescencję pooperacyjną ? Wystarczy odpowiednio odżywić komórki... tlenem. Żeby się o tym przekonać nie musisz już zgłębiać dostępnych badań naukowych. Wystarczy wsłuchać się w opinie pacjentów , którzy skorzystali z właściwości komory hiperbarycznej. W jaki sposób tlenoterapia pomaga w rekonwalescencji pooperacyjnej? Sesje w komorze nasycają uszkodzone tkanki tlenem. Powstają nowe naczynia krwionośne. Tworzą się wszędzie tam , gdzie były ich deficyty. Dzięki temu regeneracja organizmu po operacji przebiega znacznie szybciej, a pacjent wyraźnie wraca do zdrowia. Pobudzone komórki działają obronnie, antybakteryjnie. Terapia w komorze nasyca organizm tlenem. Dzięki temu bakterie tracą najlepsze , beztlenowe warunki do rozwoju i zamierają. Regularne sesje w komorze hiperbarycznej chronią przed infekcjami i powikłaniami takimi, jak : zakażenia , obrzęki lub niedokrwienie. Stany te wymagają szybkiej i niekiedy kosztownej interwencji farmakologicznej. W skrajnych przypadkach kończą się hospitalizacją. Pacjenci, którzy odbywali sesje w komorze to żywe dowody na to, że tlenoterapia działa. Zabieg jest nieinwazyjny, a do tego odpręża pacjenta. Miarowe oddychanie czystym tlenem ma właściwości lecznicze i terapeutyczne.
Tlenoterapia nie tylko wspomaga szybsze gojenie ran pooperacyjnych. Tlen zmniejsza obrzęki i przeciwdziała bliznowaceniu. Aspekt ten sprawia, że komory hiperbaryczne coraz chętniej wykorzystywane są również , np. w medycynie estetycznej.
Pomaga zminimalizować ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji poprzez ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które wykazują zdolność regeneracji, tworzenie nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza), stymuluje aktywności leukocytów i niedopuszczanie do powstania infekcji.
Chirurgia