Kardiologia
Stomatologia
Neurologia
Ortopedia
Onkologia
Odmładzanie
Chirurgia
Sport
Stomatologia

D
la świata medycznego nie jest już niespodzianką, że terapia tlenem doskonale wspomaga leczenie stomatologiczne. Jama ustna to miejsce , w którym rany pozabiegowe są nieustannie narażone na kontakt z bakteriami. Terapia HBOT nasyca krew tlenem, który dociera do uszkodzonych tkanek. Tym samym przyspiesza gojenie ran po zabiegach wykonanych w chirurgii szczękowej. Zmniejsza także obrzęki. Dostarczenie tlenu do uszkodzonych tkanek uśmierza ból. Wzmacnia się także efekt działania antybiotyków i środków odkażających ( tak zwanych sulfamidów). To jedna z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania infekcji. pacjent znacznie szybciej trafia do zdrowia po zabiegu.
Poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, wzmacnia efekt działania antybiotyków i sulfonamidów (środków odkażających), a ponadto zwalcza infekcje i dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych do miejsca infekcji. Pomaga także zabić bakterie beztlenowe - przyczynę najgorszych zakażeń ran.
Stomatologia
Laryngologia.

J
ednym z najczęstszych schorzeń laryngologicznych jest problem z uchem środkowym. To element odpowiadający za prawidłowe odbieranie bodźców dźwiękowych przez pacjenta. Dlaczego temat ten poruszamy w odniesieniu do komory hiperbarycznej ? Ucho budują komórki czuciowe. Ich prawidłowe funkcjonowanie zależy od stopnia utlenienia. Tlen pozyskują na drodze dyfuzji z endolimfy. Zatem sesja w komorze hiperbarycznej prowadzi do uzupełnienia niedoborów tlenu w tych komórkach. Dotychczasowe badania potwierdziły, że tlenoterapia HBOT przeciwdziała ubytkom słuchu lub zatrzymuje pogłębiającą się głuchotę. Wspiera także leczenie szumów usznych i przeciwdziała zapaleniu ucha zewnętrznego.